ludzie, biiuro

Przekładając z języka angielskiego brzmienie: Content Management System, otrzymamy termin system zarządzania treścią, a bardziej potocznie, system cms. W pierwszym zdaniu wytłumaczone zostało, skąd skrót cms, a w tym momencie przyjrzymy się istocie tego podmiotu. Systemy cms (strony cms) powstały jako odpowiedź na oczekiwania mniej zaawansowanych użytkowników internetu, którzy posiadając swoje strony internetowe nie potrafili poradzić sobie ich aktualizacją, zmianami wyglądu i temu podobnym.

Początkowo systemy cms były ograniczone w jedynie kilka podstawowych funkcji, jednak z biegiem czasu stały się potężnymi platformami. Na dzień dzisiejszy systemy cms budowane są w tak zwanym systemie modułowym, a mianowicie tworzone są w taki sposób, aby w każdym dowolnym momencie można było dane funkcje włączyć lub wyłączyć. Zarządzanie cms odbywa się poprzez specjalny panel administracyjny, dostępny poprzez logowanie. Systemy cms charakteryzują się bardzo przejrzystymi i intuicyjnymi interfejsami użytkownika, co dodatkowo wpłynęło pozytywnie na ich rozwój i zainteresowanie. Na dzień 

dzisiejszy systemy cms

to coraz większy udział w rynku, wypierający standardowe strony internetowe. Ogromną siłą, jaką przyjmują systemy cms to tryb pracy z wieloma osobami, bez potrzeby uruchamiania dodatkowej kontroli wprowadzanych zmian. Oparte o bazy danych umożliwiają operacje na treści czy strukturze wielu osobom jednocześnie.

 

Zobacz również: www.strony-cms.idento.pl

 

Artykuły powiązane